Volám sa Soňa Findorová, som z Bojníc a som manažérkou detských kultúrnych predstavení. V polovičke októbra 2013 som našla maminku, ktorá sa venuje adresnej pomoci deťom na onkológii v Bratislave. Ponúkla som jej pomoc pri zorganizovaní kultúrneho predstavenia pre detičky. Práve takouto formou som chcela trošku vyčariť úsmevy na tvári deťom, ktorých tváričku zahaľuje smútok, kvôli tejto zákernej chorobe.

A pri tejto činnosti sme sa rozhodli spolu s manželom venovať sa pomoci deťom na onkológii v Banskej Bystrici a to poňať na formu prosby o pomoc pri darovaní vecí, hračiek, kozmetiky, príspevkov na účet, za ktorý nielen zorganizujeme ďalšie predstavenia, ale aj nakúpime potrebné vecičky.
Pomoc funguje tak, že každú vec, ktorú dostaneme odovzdávame na oddelení, priamo rodičom a deťom, alebo aj adresne pošleme poštou. Keďže ide o onkologicky choré detičky, tak veci a aj hračky musia byť nové.
2,5 roka sme fungovali vďaka dobrovoľníkom ako projekt, a od 23.3.2016 sme sa stali občianskym združením.

Veríme, že aj vďaka Vám sa nám podarí trošku tie úsmevy vyčariť častejšie. Detí neustále pribúda, takže je potrebné stále viac a viac pomoci.

 

Soňa a Eduard Findorovci, Lenka Bernátková
Pani Glabová, Soňa a Eduard Findorovci s dcérou